Regulamin sklepu
Sprzedającym jest firma Aeroprezent.pl z siedzibą w Zabrzu (działalność gospodarcza zarejestrowana w Urzędzie Miasta Zabrze) , kod pocztowy 41-800, przy ul. Powstańców Wielkopolski 15, adres email: kontakt@aeroprezent.pl
Ogólne warunki:

Sklep aeroprezent.pl prowadzi wyłącznie sprzedaż internetową.
Nie posiadamy sklepu stacjonarnego.
Każdy klient jest zobowiązany do zapoznania się z treścią Regulaminu sklepu przed złożeniem zamówienia.
aeroprezent.pl zastrzega sobie prawo do wycofania niektórych produktów ze sprzedaży.
Poprzez zarejestrowanie lub zalogowanie się na stronie sklepu klient wyraża zgodę na wykorzystanie danych osobowych podanych w formularzu rejestracyjnym do celów realizacji zamówienia.
Kolorystyka poszczególnych produktów przedstawionych na stronie naszego sklepu może minimalnie odbiegać od rzeczywistych kolorów danych towarów w związku z indywidualnymi ustawieniami Państwa monitora.
W związku z powyższym Sklep nie ponosi odpowiedzialności za niewielkie różnice w odcieniach produktów, a reklamacje nie będą rozpatrywane z winy naszej firmy. Wówczas przysługuje klientowi prawo do wymiany produktu na inny lub zwrot pieniędzy.
Koszty przesyłki w takiej sytuacji w obie strony pokrywa klient.
W aeroprezent.pl kupujecie bez obaw, ponieważ wszystkie nasze artykuły objęte są korzystnym systemem zwrotów i reklamacji.
Gwarantujemy, że wszystkie nasze towary są oryginalne i fabrycznie nowe pozbawione wad.
Do każdego zakupionego towaru wystawiany jest paragon lub faktura VAT.


Zamawianie towaru:

Zamówienia można składać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8-17 pod numerem telefonu: (32) 334 67 89 (całkowity koszt rozmowy jak za jeden impuls według aktualnej taryfy operatora telekomunikacyjnego), mailowo kontakt@aeroprezent.pl lub wypełniając odpowiedni formularz znajdujący się na stronie internetowej naszego sklepu.

Podstawą do realizacji zamówienia w takim wypadku jest kompletne wypełnienie formularza.

Wpisywane do formularza dane winny być zgodne z danymi osoby składającej zamówienie, gdyż na podstawie tych informacji wystawiana jest faktura VAT.

W celu dokonania zmiany w złożonym przez Państwa zamówieniu należy zgłaszać się wyłącznie mailowo lub poprzez wysłanie wiadomości SMS z numerem zamówienia i Państwa danymi pod warunkiem, że będzie to jeszcze możliwe.

W momencie nadania przesyłki firmie kurierskiej zmiany w Państwa zamówieniu nie będą możliwe.

Formularz zgłoszeniowy zawiera dodatkowe pole, pozwalające na wpisanie przez klienta uwag dotyczących realizacji złożonego zamówienia.

Wszelkie uwagi dotyczące zmiany zamówionych towarów (kolor, rozmiar, ilość) nie będą rozpatrywane, gdyż należy to zrobić wyłącznie mailowo lub poprzez przesłanie wiadomości SMS z numerem zamówienia i Państwa danymi.

Informacje dotyczące preferowanych dni lub godzin doręczenia przesyłki należy wpisać w pole dodatkowe: uwagi dla kuriera. Sklep aeroprezent.pl nie odpowiada za uwzględnienie takich informacji przez kuriera.


Realizacja zamówienia:

Zamówienia są realizowane zarówno na terenie całego kraju jak i za granicą.

Czas realizacji zamówienia podany na stronie sklepu aeroprezent.pl przy poszczególnych produktach jest wyłącznie czasem orientacyjnym.

Sklep aeroprezent.pl nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w realizacji zamówienia spowodowane błędnym lub niekompletnym wypełnieniem formularza zgłoszeniowego przez klienta.

Klient ma prawo wyboru formy płatności zgodnie z formularzem zamówienia. Kwota wpłaty powinna wynosić dokładnie tyle samo, ile wartość zamówienia w momencie jego składania na aeroprezent.pl.

Dokonując płatności zwykłym przelewem na konto sklepu aeroprezent.pl należy w tytule przelewu wpisać numer zamówienia, za które dokonuje się zapłaty oraz dane osoby składającej dane zamówienie.

W razie niespełnienia powyższego warunku mogą wystąpić opóźnienia w realizacji Państwa zamówienia, a nawet niemożność jego zrealizowania, gdyż wpłaty księgowane są automatycznie.

Płatności za zamówione produkty można również dokonać za pośrednictwem serwisu przelewy24.pl Dzięki współpracy z przelewy24.pl Klient ma możliwość szerokiego wyboru dokonania płatności.

Klient może skorzystać z przelewu bankowego, karty kredytowej lub też serwisu PayPal.

Ceny widniejące na stronie www.aeroprezent.pl jak również opisy towarów stanowią jedynie informację handlową, a nie ofertę w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Kupujący składając zamówienie w sklepie internetowym aeroprezent.pl składa ofertę kupna określonego towaru za cenę i o cechach podanych w jego opisie na stronie sklepu internetowego aeroprezent.pl Przedmiotowa cena i opis towaru charakter wiążący - na potrzeby zawarcia konkretnej umowy sprzedaży - zyskują dopiero z chwilą potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji przez Sprzedającego.

Termin realizacji zamówienia to czas między przyjęciem zamówienia przez pracownika sklepu aeroprezent.pl, a przekazaniem towaru firmie przewozowej.

Czas realizacji zamówienia wynosi od 1 do 14 dni kalendarzowych. W sytuacji, gdy w danej chwili w magazynie nie będzie zamówionych przez Państwa produktów, czas realizacji może się wydłużyć.

W przypadku sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży, na które przeznaczona jest ograniczona liczba towarów, realizacja zamówienia następować będzie według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania zapasów objętych tymi formami sprzedaży.


Anulowanie zamówienia:

Aby anulować zamówienie należy zalogować się na swoje konto na stronie www.aeroprezent.pl lub skontaktować się z działem obsługi klienta pod numerem telefonu (32) 334 67 89 (całkowity koszt rozmowy jak za jeden impuls według aktualnej taryfy operatora telekomunikacyjnego), (pon.-pt. w godz. 8-17).

Jeśli zamówienie zostało anulowane przez klienta, a mimo to paczka została wysłana, wówczas zwracamy równowartość towaru wraz z kosztami transportu pod warunkiem, że klient takiej paczki nie odebrał od firmy kurierskiej, w przeciwnym razie koszty transportu zwrotu ponosi Kupujący.


Dostawa towaru i płatność:

Koszty przesyłki pokrywa nabywca.

Produkty wysyłane są za pośrednictwem Firmy Kurierskiej lub Poczty Polskiej. Koszt wysyłki i opakowania towaru jest ten sam bez względu na ilość zamówionych produktów:
przedpłata -
za pobraniem -

W przypadku, gdy opakowanie zamówionego przez Państwa produktu jest uszkodzone, należy w obecności kuriera sporządzić protokół szkody, nie przyjmując towaru.Zwrot/wymiana towaru:

Aby zwrócić/wymienić produkt należy zalogować się na swoje konto na stronie www.aeroprezent.pl, wejść w dział reklamacji i postępować zgodnie z instrukcjami. Można również skontaktować się z działem obsługi klienta pod numerem telefonu: (32) 334 67 89 (całkowity koszt rozmowy jak za jeden impuls według aktualnej taryfy operatora telekomunikacyjnego), (pon.-pt. w godz. 8-17) lub wysłać wiadomość email na adres kontakt@aeroprezent.pl

Zwrot i wymiana towaru jest możliwa tylko wtedy, gdy zwracany produkt nie nosi znamion używania, jest czysty, pozbawiony zapachów, posiada metki i jest zapakowany w oryginalne opakowanie.

Koszt przesyłki zwracanego towaru pokrywa klient. Nie odbieramy przesyłek wysłanych do siedziby firmy za pobraniem.

Wymiany produktów dokonujemy wyłącznie za pobraniem na koszt klienta w wysokości 15zł. Gdy klient dokonuje wymiany towaru na droższy, do opłaty za przesyłkę za pobraniem doliczana jest różnica w cenie między wymienianymi produktami.

W przypadku, gdy wykonują Państwo wymiany towaru na tańszy produkt, zwracamy różnicę w cenie (pomniejszoną o koszt przesyłki kurierskiej) na Państwa konto bankowe w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki.

Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r. poz. 827) Kupujący będący konsumentem ma prawo odstąpić od zawartej umowy sprzedaży bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty wejścia w posiadanie rzeczy przez Kupującego lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik, a w przypadku umowy, która obejmuje wiele rzeczy, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach – od wejścia w posiadanie ostatniej rzeczy, partii lub części. Aby skorzystać z takiego prawa Kupujący zobowiązany jest poinformować Sprzedającego o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy, składając jednoznaczne oświadczenie, które może zostać na przykład wysłane pocztą na adres: Aeroprezent.pl Ul. Powstańców Wielkopolski 15 41-800 Zabrze, może to także zrobić drogą mailową na adres kontakt@aeroprezent.pl bądź poprzez wypełnienie formularza dostępnego pod linkiem www.aeroprezent.pl. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy można również złożyć przy wykorzystaniu formularza ,którego wzór stanowi załącznik nr 2 do ustawy o prawach konsumenta, jednak nie jest to obowiązkowe. Jeżeli Kupujący skorzysta z możliwości złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy drogą elektroniczną, Sprzedający prześle Kupującemu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (np. pocztą elektroniczną).

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Kupujący będący konsumentem wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

W przypadku odstąpienia od umowy Sprzedający zwraca Kupującemu wszystkie otrzymane od niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Kupującego sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedającego), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Sprzedający został poinformowany o decyzji Kupującego o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. Zwrotu płatności Sprzedający dokona przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Kupującego użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie Kupujący zgodzi się na inne rozwiązanie; w każdym przypadku Kupujący nie ponosi żadnych opłat w związku ze zwrotem płatności przez Sprzedającego. Sprzedający ma prawo wstrzymania się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia mu dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Zwracaną w związku z odstąpieniem od umowy rzecz należy odesłać lub przekazać na adres: Aeroprezent.pl Ul. Powstańców Wielkopolski 15, 41-800 Zabrze,, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym Kupujący poinformował Sprzedającego o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeżeli Kupujący odeśle rzecz przed upływem terminu 14 dni.

Kupujący ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy w związku z odstąpieniem od umowy.

Zwracany w związku z odstąpieniem od umowy towar musi być kompletny (wraz z pełnym wyposażeniem i akcesoriami, stanowiącymi jego integralną część). Zaleca się należycie zabezpieczyć odsyłany towar tak, aby zapobiec jego uszkodzeniu w transporcie. Kupujący ponosi odpowiedzialność za zmniejszenia wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. W razie zmniejszenia wartości zwróconej rzeczy lub dostarczenia jej w stanie niekompletnym Aeroprezent.pl przysługuje prawo do dochodzenia od Kupującego odszkodowania, w zakresie dozwolonym przez obowiązujące przepisy prawa.

Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje konsumentowi w przypadkach wymienionych w art. 38 pkt 1 – 13 ustawy o prawach konsumenta, tj. w odniesieniu do umów:
1) o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy;
2) w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy;
3) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
4) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
5) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
6) w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
7) w której przedmiotem świadczenia są napoje alkoholowe, których cena została uzgodniona przy zawarciu umowy sprzedaży, a których dostarczenie może nastąpić dopiero po upływie 30 dni i których wartość zależy od wahań na rynku, nad którymi przedsiębiorca nie ma kontroli;
8) w której konsument wyraźnie żądał, aby przedsiębiorca do niego przyjechał w celu dokonania pilnej naprawy lub konserwacji; jeżeli przedsiębiorca świadczy dodatkowo inne usługi niż te, których wykonania konsument żądał, lub dostarcza rzeczy inne niż części zamienne niezbędne do wykonania naprawy lub konserwacji, prawo odstąpienia od umowy przysługuje konsumentowi w odniesieniu do dodatkowych usług lub rzeczy;
9) w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
10) o dostarczanie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę;
11) zawartej w drodze aukcji publicznej;
12) o świadczenie usług w zakresie zakwaterowania, innych niż do celów mieszkalnych, przewozu rzeczy, najmu samochodów, gastronomii, usług związanych z wypoczynkiem, wydarzeniami rozrywkowymi, sportowymi lub kulturalnymi, jeżeli w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi;
13) o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.


Reklamacje:

Aby złożyć reklamacje należy zalogować się na swoje konto na stronie www.aeroprezent.pl, wejść w dział reklamacji i postępować zgodnie z instrukcjami. Można również skontaktować się z działem obsługi klienta pod numerem telefonu: (32) 334 67 89 (całkowity koszt rozmowy jak za jeden impuls według aktualnej taryfy operatora telekomunikacyjnego), (pon.-pt. w godz. 8-17) lub przysłać wiadomość email na adres kontakt@aeroprezent.pl

Reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez sklep aeroprezent.pl przesyłki z reklamowanym produktem.

Przez reklamację należy rozumieć nienależyte wykonanie usług świadczących przez naszą firmę.

Reklamacji nie podlegają towary używane w sposób niewłaściwy, realizacja zamówienia na podstawie źle wypełnionego formularza zgłoszeniowego, niewielkie różnice w odcieniach naszych towarów wskutek indywidualnych ustawień komputera i innych przyczyn nie leżących po stronie realizacji przez sklep aeroprezent.pl Państwa zamówienia.

W przypadku, gdy Kupujący nie zgadza się z decyzją Sprzedającego o odmowie uwzględnienia reklamacji, Kupujący może skierować sprawę pod rozstrzygnięcie sądu powszechnego. Jeżeli Kupujący jest konsumentem i chce rozwiązać spór ze Sprzedającym bez kierowania sprawy do sądu powszechnego, to może skorzystać z alternatywnych metod rozstrzygania sporów, tj. zwrócić się o mediację lub rozstrzygnięcie sporu do Stałego Polubownego Sądu Konsumenckiego (dalej jako „sąd polubowny”) działającego przy właściwym Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej, składając odpowiedni wniosek (tj. wniosek o wszczęcie i przeprowadzenie mediacji albo wniosek o rozpoznanie sprawy przez sąd polubowny). Formularze wniosków, o którym mowa powyżej, są dostępne w sekretariacie każdego sądu polubownego oraz na stronach internetowych Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej. Skorzystanie z alternatywnych metod rozstrzygania sporów jest możliwe tylko i wyłącznie, gdy obie strony wyrażą zgodę na rozstrzygnięcie sporu w tym postępowaniu. Rozwiązanie sporu w drodze mediacji ma charakter dobrowolny i nie podlega egzekucji administracyjnej ani sądowej; nie służy od niego odwołanie. Skorzystanie z mediacji nie wyłącza możliwości wystąpienia z powództwem do sądu powszechnego lub skierowania sprawy do sądu polubownego. Wyrok sądu polubownego lub ugoda przed nim zawarta mają moc prawną na równi z wyrokiem sądu powszechnego lub ugodą zawartą przed sądem powszechny po ich uznaniu przez sąd powszechny albo po stwierdzeniu przez sąd powszechny ich wykonalności. Kupujący, będący konsumentem, ma również prawo skierowania sprawy do rozpatrzenia przez miejskiego lub powiatowego rzecznika konsumentów lub może zasięgnąć informacji u właściwej miejscowo Federacji Konsumentów.

Ochrona danych osobowych:


Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych informujemy, że dane osobowe naszych klientów są przechowywane w zbiorze danych Firmy „Aeroprezent.pl”.

Firma „Aeroprezent.pl” z siedzibą w Zabrzu przy ul. Powstańców Wielkopolski 15, 44 – 100 Zabrze jest administratorem danych osobowych zbieranych od Kupujących w sklepie internetowym aeroprezent.pl Sprzedający informuje, że dane osobowe Kupujących będą przetwarzane w celu realizacji umów sprzedaży, w związku z czym mogą być przekazywane firmom kurierskim lub innym podmiotom pośredniczącym w dostarczeniu zakupionych towarów do Kupujących, operatorom systemów płatności (w przypadku wybrania tej formy płatności). Za wyraźną zgodą Kupującego jego dane osobowe mogą być przetwarzane również w innych celach, w szczególności w celu dostarczenia materiałów informacyjnych oraz ofert marketingowych w formie newslettera. Kupujący ma prawo dostępu do treści swoich danych przetwarzanych przez firmę „Aeroprezent.pl” oraz ich poprawiania. Dane osobowe są podawane dobrowolnie, niemniej bez ich podania nie jest możliwa realizacja zamówienia ani skorzystanie z innych usług. Żadne z postanowień naszego regulaminu nie ma na celu naruszenia praw Klienta.

Nasz Sklep posługuje się również tzw. plikami cookies (ciasteczka). Pliki te są zapisywane na komputerze Klienta przez nasz serwer i dostarczają danych statystycznych o aktywności Klienta, w celu dobrania naszej oferty do jego indywidualnych potrzeb i gustów.

Klient w każdej chwili może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania cookies, choć musi mieć świadomość, że w niektórych przypadkach odłączenie tych plików może wpłynąć na utrudnienia w korzystaniu z oferty naszego Sklepu.

Wszelkie pytania, wnioski i sugestie odnoszące się do ochrony Państwa prywatności, w szczególności danych osobowych prosimy zgłaszać na adres kontakt@aeroprezent.pl


Kontakt do firmy:
Aeroprezent.pl
ul. Powstańców Wielkopolski 1541-800 Zabrze
kontakt@aeroprezent.pl
(32) 334 67 89